Tõestisündinud lugu “kährikutest”

Alustan sellega, et meenutan lugejale, kes on “kährik”. “Kährik” on pahatahtlik vahendaja. Vahendaja, kes lubab ja jagab katteta lubadusi. Vahendaja, kes ei mängu ausate võtetega, sportlane, kes kasutab dopingut ning kütab maa omanikes alusetuid lootusi.

Kahjuks ma ei saa kõiki fakte siinkohal välja tuua, aga tule minule läbi interneti päring Lõuna-Eestis kinnistute müümiseks. Omanik talitas väga targalt ja läbimõeldult, mis tõttu õnnestus tal saada väga, väga hea hind.

Minul õnnestus sõlmida kinnistu omanikuga kokkuleppe ja leppida kokku notari tehing. Tegemist oli reedese päevaga, kui sain omanikult nõusoleku notari aeg kinni panna. Selle kokkuleppe sõlmimise eelduseks oli kõigist pakkujatest parim hind. Et oleks lihtsam arvutada, ütleme, et see oli 100 000 eurot.

Kuna omanikul oli müügiga kiire, siis otsustasime e-notari kasuks ja mul õnnestus saada notari aeg järgmise nädala kolmapäevaks. Tänastes oludes, kus kinnisvara sektor buumig korralikult oli nii kiiresti notari aja saamine juba oma ette vägitegu. Igatahes jõudis kätte notari aeg, siis aga vedas alt tehnoloogia, ning e-notari süsteem oli rivist väljas. Kuna kolmpäeval ei saanud tehingut teha, lükati see edasi järgmisesse päeva, ehk neljapäeva õhtusse.

Minu õnnetuseks helistas neljapäeva hommikul „kährik“ müüjale ja, et tema pakub 7% kõrgemat hinda, ehk siis 107 000 eurot. Omanik ausa inimesena andis mulle sellest teada ja mina ütlesin, et kahjuks meie ei ole suutelised sellist hinda pakkuma. Seda ütles mulle ka ostja, kes ütles, et tegelikult on nende kinnistute hind ca 85 000 eurot, ehk see tema poolt pakutud 100 000 eurot oli juba tunduvalt üle pakutud, rääkimata siis sellest 107 000 eurost.

Mina soovitasin omanikul uurida selle uue tulija tausta, sest interneti domeene koos veebilehega võivad kõik osta. Samuti soovitasin müüjal uurida, kas antud pakkuja on ka looduses need kinnistud üle vaadanud. Omaniku sõnutsi, tundus kõik aus ja hea ning ettevõtte oli ka tegutsenud tugevalt üle 10 aasta. Küsisin, et kes see on, siis sel hetkel ei tahetud mulle selle salapärase pakkuja nime avaldada.

Igatahes otsustas siis müüja uue pakkuja kasuks. Kahjuks, kuna ca kahe nädala jooksul ei jõutud tehinguni ning enamuse sellest ajast antud pakkuja venitas ja vältis müüjat.

Lõpuks pöördus omanik uuesti meie poole ja minu ostja sai need kinnistud kenasti ostetud.

Kui kinnistute tegelik hind oli ca 85 000, siis miks minu ostja pakkus 100 000 eurot? See on minu ja ostja ärisaladus.

Mida sellest loost õppida? Poole matka pealt ei ole mõtet hobuseid vahetada. Tänasel hetkel mina tean, kes oli see pakkuja, kes antud omanikku lollitas ja hullutas. Mis seal salata, nende käekiri ongi selline. Kuna meie ei tegele mustamisega, siis ei plaani ma ka selle ettevõtte nime avaldada. Meie ringkonnas on need vennas igatahes teada-tuntud.

Mida soovitan Teistele müüjatele? Ära hoidke saladuses, kes teile on teinud pakkumise, sest nii on võimalik vältida eelpool kirjeldatud sarnaseid olukordi. Vähemasti meie annaksime sellises olukorras nõu, kuidas selliste pakkujatega toime tulla ning olla kindel, et nad ka tegelikult oma pakutud hinnaga osta soovivad.

Maamüümiseni!

www.maamüümine.ee ostab igas suuruses ja seisukorras parima hinnaga metsamaad ja põllumaad üle Terve Eesti!

Jaga

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

nine + eleven =